Single Blog Title

This is a single blog caption

BKS Betoniara dogania Dream Team

Za nami siódma niedziela Nowodworskiej Ligi Futbolu. Na szczycie tabeli bez zmian – prowadzi zespół Gorąco Polecam. Dzięki dwóm zwycięstwom BKS Betoniara zrównała się w klasyfikacji z wiceliderem, Dream Teamem.

Komplet punktów BKS Betoniary

Bardzo udaną niedzielę mają za sobą zawodnicy BKS Betoniary, którzy zdobyli komplet punktów w meczach z Tennis Teamem i HOLI Gym. Dzięki temu ekipa prowadzona przez Bartosza Ciszyńskiego zrównała się punktami z drugim w tabeli Dream Teamem, który nie zdołał pokonać bardzo dobrze dysponowanego Drukpolu. Wydawało się, że szczególnie spotkanie z tenisistami będzie dla Betoniary bardzo trudne, bowiem pierwszy mecz miedzy tymi drużynami zakończył się minimalnym zwycięstwem BKS-u 6:5. Tym razem Tennis Team musiał jednak całe spotkanie grać w osłabieniu. Kontuzje Mariusza Miecznikowskiego i Jana Śliwińskiego spowodowały, że w składzie tenisistów pozostały jedynie cztery osoby. Betoniara wykorzystała tę sytuację w sposób perfekcyjny. Zwycięstwo 10-1 musi robić wrażenie nawet biorąc pod uwagę grę w przewadze. Dobrą dyspozycję BKS potwierdził w spotkaniu z HOLI Gym. Aż 9 goli dla trzeciego zespołu w tabeli NLF zdobył w niedzielę Michał Turek.

Ciężkie przeprawy lidera

Gorąco Polecam w tym sezonie NLF nie doznało jeszcze ani jednej porażki, choć… w niedzielę lider tabeli nie miał łatwo. Najpierw ciężkie starcie z RB – jedyną drużyną, która do tej pory zdołała urwać punkty zespołowi Jacka Nowakowskiego. Po raz pierwszy w tym sezonie obie drużyny przekroczyły dopuszczalny limit fauli i kibice oglądali w tym meczu aż 5 rzutów karnych. Trzy z nich na bramki zamienił Bartek Grzelak – lider klasyfikacji strzelców Nowodworskiej Ligi Futbolu. Następnie Gorąco Polecam rywalizował z Tennis Teamem. Ten mecz okazał się dla lidera jeszcze trudniejszy. Do przerwy tenisiści prowadzili 1-0 po golu Mariusza Miecznikowskiego. Później dwa gole dla GP zdobył Bartek Grzelak. Na cztery minuty przed końcem wyrównał Marcel Pruszkowski. W końcówce tenisiści mieli dużą szansę na utarcie nosa liderowi tabeli. Ostatni fragment meczu grali bowiem w przewadze – dwuminutową karę otrzymał jeden z zawodników Gorąco Polecam. Tennis Team nie potrafił jednak wykorzystać tej okazji. A jak wiemy, takie sytuacje lubią się mścić. Tak też stało się w tym spotkaniu. W ostatniej minucie gola na wagę zwycięstwa dla Gorąco Polecam strzelił kapitan drużyny, Jacek Nowakowski JR.

Drukpol urywa punkty wiceliderowi

Największą niespodziankę siódmego tygodnia NLF sprawili zawodnicy Drukpolu, którzy zremisowali z wiceliderem tabeli, Dream Teamem 3:3. Wszystko zaczęło się po myśli Łukasza Zalewskiego i Macieja Siwka. Szybki gol na 1-0 Mateusza Zalewskiego, podwyższenie wyniku w 11. minucie i… strata gola „do szatni” tuż przed końcem pierwszej połowy. Być może to był kluczowy moment tego spotkania. Drukpol uwierzył, że jest w stanie przeciwstawić się wiceliderowi tabeli. Dwie minuty po przerwie było już 2-2. Sebastiana Puszkarskiego ponownie pokonał Michał Gajewski. W tej sytuacji sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Łukasz Zalewski. Przepiękny gol kapitana Dream Teamu z 18. minuty meczu z pewnością znajdzie się w piątce najpiękniejszych bramek siódmej niedzieli NLF. To nie był jednak koniec emocji, bowiem Drukpol konsekwentnie walczył o bramkę dającą jeden punkt. Na dwie minuty przed końcem upragniony remis strzałem z rzutu karnego dał Daniel Wierzbicki. Dream Team nie był w stanie zdobyć zwycięskiego gola i do lidera tabeli traci już 5 punktów.

Wspaniała postawa METCONCEPTU

Zespół Metconcept zamyka tabelę NLF, ale gdybyśmy zrobili klasyfikację fair play byłby na samym szczycie. Wielkie słowa uznania dla drużyny Adama Głowienki za zachowanie podczas meczu z Tennis Teamem. Rywale z powodu kontuzji dwóch zawodników musieli grać w osłabieniu, więc METCONCEPT w celu wyrównania szans wycofał z boiska jednego zawodnika. Brawa, brawa i jeszcze raz brawa!

Wywiad z Adamem Głowienką

Zespół Metconcept zamyka tabelę #NLF, ale gdybyśmy zrobili klasyfikację fair play byłby na samym szczycie. Wielkie słowa uznania dla drużyny Adam Glowienka za zachowanie podczas meczu z Tennis Teamem. Rywale z powodu kontuzji dwóch zawodników musieli grać w osłabieniu, więc METCONCEPT aby szanse były równe wycofał z boiska jednego zawodnika. Brawa, brawa i jeszcze raz brawa! 👏👏Na koniec dnia porozmawialiśmy chwilę właśnie z kapitanem METCONCEPTU. Słuchamy!