Single Blog Title

This is a single blog caption

BKS Wczorajsi nowym mistrzem NLF!

W niedzielę, 16 czerwca, zakończyła się trzecia edycja Nowodworskiej Ligi Futbolu. Tym razem mistrzostwo zdobyli zawodnicy BKS-u Wczorajszych. Podopieczni Bartosza Ciszyńskiego zapewnili sobie tytuł dopiero w ostatniej kolejce.

„Alfred Hitchock nie napisałby takiego scenariusza, a jak wiemy, pisać umiał całkiem dobrze” – takimi słowami Maciej Zaręba rozpoczął ceremonię zakończenia trzeciej edycji Nowodworskiej Ligi Futbolu. Dzięki dwóm zwycięstwom na zakończenie rozgrywek tytuł mistrzowski, po raz pierwszy w historii, zdobyli zawodnicy BKS-u Wczorajszych. A przecież jeszcze kilka tygodni temu wydawało się to niemożliwe. Dream Team w 17 spotkaniach 15 razy wygrywał i 2 razy remisował. Łukasz Zalewski i spółka byli po prostu nie do zatrzymania. Zadyszka w końcówce sezonu sprawiła, że najlepszy zespół poprzedniej edycji NLF musiał zadowolić się trzecim miejscem. Na drugie wskoczyli piłkarze HOLI Tennis Teamu, którzy z roku na rok poprawiają swoje miejsce w tabeli.

Jak wyglądała sytuacja przed ostatnią niedzielą? W „grze o tron” uczestniczyły trzy zespoły. Liderem był Dream Team, drugie miejsce zajmował BKS, trzecie HOLI Tennis Team. Tenisiści mieli do rozegrania trzy mecze, w tym starcie na szczycie – z Dream Teamem. Patryk Drewnowski i spółka zdobyli komplet punktów i liczyli na wpadkę Wczorajszych. Nic takiego nie miało jednak miejsca. BKS, nie bez problemów, ograł 6:3 Uomo Tigre, a mistrzostwo przypieczętował wysokim zwycięstwem z Prestidigitatorami.

EcoWipes NLF ma nowego mistrza! 🔥🔥BKS Wczorajsi, wielkie brawa!!!! 💪💪

Opublikowany przez EcoWipes Nowodworska Liga Futbolu Niedziela, 16 czerwca 2019

 

Królem strzelców tego sezonu został piłkarz HOLI Tennis Teamu, Jacek Nowakowski, który zdobył aż 45 bramek. Nagrodę w kategorii najlepszy asystent również odebrał przedstawiciel tenisistów – Patryk Drewnowski. W klasyfikacji kanadyjskiej najlepszy był lider BKSu Wczorajszych, Michał Turek. Nagrodę Fair Play otrzymał Goliat Leoncin. W grupie spadkowej pierwsze miejsce zajął Club Garage.

W tym sezonie działy się rzeczy nieprawdopodobne, niewytłumaczalne, rzeczy, których po prostu nie można było przewidzieć. Po fazie zasadniczej wszyscy byliśmy przekonani, że Dream Team obroni tytuł. BKS walczył jednak do samego końca. Wielkie brawa dla Wczorajszych, bo pokazali ogromne serce do walki. Przegrali najmniej meczów w tym sezonie i zasłużenie zdobyli tytuł! Kolejna edycja już we wrześniu! – mówi jeden z organizatorów NLF, Maciej Zaręba.

Końcowa klasyfikacja Nowodworskiej Ligi Futbolu:
1. BKS Wczorajsi
2. HOLI Tennis Team
3. Dream Team
4. Uomo Tigre
5. Lotnisko Modlin
6. Południe Czosnów
7. SF Kępa Team
8. Prestidigitatorzy
9. Club Garage
10. Goliat Leoncin
11. Delta
12. Rookies
13. Wisła Zakroczym
14. KS Górka
15. Extra Size Boys
16. Reckitt Benckiser