Single Blog Title

This is a single blog caption

Co trzeba wiedzieć przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej EcoWipes NLF?

W niedzielę odbędą się ostatnie mecze sezonu zasadniczego NLF. Mamy jeszcze kilka niewiadomych. Postaramy się to wszystko usystematyzować.

1) Cały czas toczy się walka o jedno miejsce w grupie mistrzowskiej. Oprócz czterech prowadzących zespołów (Dream Team, BKS Wczorajsi, Uomo Tigre, HOLI Tennis Team) w pierwszej ósemce na pewno zagrają: Lotnisko Modlin, SF Kępa Team i UKS Południe Czosnów. Na zajęcie 8. miejsca mają jeszcze szanse Prestidigitatorzy, Wisła Zakroczym oraz Goliat Leoncin.

a) Do Grupy Mistrzowskiej awansuje Wisła Zakroczym, jeśli:
nie przegra ostatniego meczu z BKS Wczorajszymi. W przypadku porażki i równego bilansu punktowego na ósmym miejscu znajdą się Prestidigitatorzy
b) Do Grupy Mistrzowskiej awansują Prestidigitatorzy, jeśli:
-Wisła Zakroczym przegra z BKS Wczorajszymi
-Goliat Leoncin nie wygra z SF Kępa Team różnicą 11 goli*
c) Do Grupy Mistrzowskiej awansuje Goliat Leoncin, jeśli:
-Wisła Zakroczym przegra z BKS Wczorajszymi
wygra z SF Kępa Team różnicą co najmniej 11 goli*

*Jeśli Goliat Leoncin pokona zespół z Nasielska różnicą 10 goli będzie miał taki sam bilans punktowy i taki sam bilans bramkowy co zespół Prestidigitatorów. W tej sytuacji do grupy mistrzowskiej awansuje drużyna, która strzeliła więcej goli w fazie zasadniczej. Zespół Kuby Nowakowski zdobył 39 goli, Goliat przed ostatnią kolejką ma zdobyte 23 bramki. W bezpośrednim starciu między tymi zespołami padł wynik 1-1.

Powiedzmy sobie szczerze – największe szanse na ósme miejsce mają zawodnicy Presti. Dzięki wysokiemu zwycięstwu w bezpośrednim meczu z Wisłą przy równym bilansie punktowym to Presti zagrają w grupie mistrzowskiej. Jeśli wszystkie trzy drużyny (Presti, Wisła, Goliat) będą miały po 20 punktów o ósmym miejscu zadecyduje mała tabela. A w małej tabeli sytuacja wygląda następująco:

1. Prestidigitatorzy 4 punkty, bilans bramkowy 6-2
2. Goliat Leoncin 4 punkty, bilans bramkowy 4-2
3. Wisła Zakroczym 0 punktów, bilans bramkowy 2-8

Aby awansować zespół z Leoncina musi pokonać Kępę różnicą 11 goli. Niby w piłce nie ma rzeczy niemożliwych, ale… prawdopodobieństwo jest niewielkie. Wiśle wystarczy remis z BKS-em. Ten scenariusz wydaje się bardziej realny – przecież zespół z Zakroczymia potrafił pokonać w tym sezonie HOLI Tennis Team. Presti musi więc baaardzo mocno ściskać kciuki za podopiecznych Bartka Ciszyńskiego.

2) Wiemy, że fazę zasadniczą na pozycji lidera tabeli zakończy Dream Team. Mistrzowie NLF po 14 meczach mają na koncie 40 punktów i są jedyną niepokonaną drużyną w tej rundzie. DT w ostatniej kolejce zagra z HOLI Tennis Teamem, który ma jeszcze szansę na pozycję wicelidera po fazie zasadniczej. Aby tak się stało, Patryk Drewnowski i spółka w ostatnich dwóch meczach muszą pokonać Dream Team i Lotnisko Modlin. Wówczas HOLI będzie traciło tylko punkt do DT. Szanse na drugą pozycję mają również BKS Wczorajsi i Uomo Tigre – jeśli wygrają swoje spotkania, a HOLI nie wygra z Dream Teamem i Lotniskiem, na drugiej pozycji uplasuje się BKS.

3) W dolnej ósemce na pewno zagrają RB, Extra Size Boys, KS Górka, Rookies, Delta i Club Garage.

Plan gier ostatniej kolejki fazy zasadniczej EcoWipes NLF:

13:00 BKS Wczorajsi – Wisła Zakroczym
13:30 Extra Size Boys – Uomo Tigre
14:00 Reckitt Benckiser – KS Górka
14:30 Dream Team – HOLI Tennis Team
15:00 Rookies – KS Górka
15:30 Lotnisko Modlin – HOLI Tennis Team
16:00 Goliat Leoncin – SF Kępa Team
16:30 Club Garage – UKS Południe Czosnów
17:00 Lotnisko Modlin – SF Kępa Team