Single Blog Title

This is a single blog caption

Cztery zespoły urywają się z peletonu

Jesteśmy po czterech tygodniach EcoWipes NLF. Wyraźnie krystalizuje się nam czołówka tabeli. Uomo Tigre, HOLI Tennis Team, Dream Team i BKS Wczorajsi – te zespoły w trwającej rundzie nie doznały jeszcze porażki.

Na początek jednak, chcielibyśmy wspomnieć o znakomitym występie KS Górki. KS Górki, która tym razem rozegrała dwa ciężkie mecze bez swojego kapitana. Szczerze mówiąc, nie sądziliśmy, że Kamil Wilczek i spółka mogą w minioną niedzielę zdobyć jakiekolwiek punkty. Nie wierzyliśmy, że będą w stanie postawić się silnemu Lotnisku Modlin i jednemu z faworytów do zdobycia tytułu, Uomo Tigre. Nasze przewidywania wzięły jednak w łeb. KS Górka bez Rafała Soji, bez zmian, ale z charakterystyczną dla siebie motywacją i walecznością zaprezentowała się fantastycznie. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, kiedy po pierwszej połowie „Lwy” prowadziły z Lotniskiem 3-1. Jeszcze bardziej je przecieraliśmy po dwunastu minutach walki z Uomo Tigre – tu również KS Górka prowadziła (tyle, że 2:1). Wyborną strzelecką formę zaprezentował Kamil Wilczek – „Arab” zdobył w dwóch spotkaniach aż 5 goli. Cały zespół dobrze prezentował się w grze defensywnej – zarówno Lotnisku jak i Uomo trudno było przebić się przez zasieki obronne Górki. Takich „Lwów” dawno nie widzieliśmy. I chociaż mecz z Uomo zakończył się porazką, a starcie z Lotniskiem remisem – Górce należą się wielkie słowa uznania.

Tak jak wspomnieliśmy – cztery zespoły odskoczyły od reszty stawki. Między czwartym w tabeli HOLI Tenns Teamem (jeden mecz rozegrany mniej) a piątym Lotniskiem Modlin różnica wynosi już 8 punktów. Ciężko będzie pozostałym ekipom doskoczyć do tenisistów, Uomo Tigre, Dream Teamu BKS-u Wczorajszych. Zażarta walka będzie zapewne toczyć się o miejsca 5-8, czyli pozycje gwaratujące udział w grupie mistrzowskiej. Tutaj różnice są bardzo niewielkie. Ważne spotkanie właśnie w kontekście prawa gry w pierwszej ósemce wygrał tej niedzieli Club Garage. Przeciwnikiem zespołu Oliviera Krawczyka było Rookies – zespół, który na boisku prezentuje się od początku sezonu bardzo solidnie, chociaż… w tabeli nie wygląda już to tak dobrze. Trzeba jednak uczciwie stwierdzić, że za zespołem Michała Lewandowskiego już wszystkie najtrudniejsze spotkania. W starciu z Clubem Garage to właśnie Rookies zdobyli bramkę jako pierwsi. Tuż przed końcem pierwszej połowy Sebastiana Puszkarskiego pokonał Michał Lewandowski. Garażowcy strzelanie rozpoczęli w 18. minucie. Do siatki Rookies trafił Rafał Drzazgowski, a trzy minuty później Club Garage prowadził 2-1. Końcówka tego meczu była po prostu szalona – w ostatnich 60 sekundach padły aż 4 (!) gole. Ostatecznie Garage wygrał 5-3 i przybliżył się do awansu do grupy mistrzowskiej.

Różnica między szóstym Goliatem Leoncin, a dziesiątą Wisłą Zakroczym wynosi jedynie 3 „oczka”. W tym momencie na ósmej pozycji znajduje się UKS Południe Czosnów, które w niedzielę pokonało wysoko Reckitt Benckiser 9-2 i po walce przegrało 3-5 z HOLI Tennis Teamem. Jeżeli chodzi o piłkarską jakość to zespół z Czosnowa z pewnością zasługuje na miejsce w grupie mistrzowskiej. To był chyba najtrudniejszy mecz w tym sezonie dla tenisistów – tenisistów, którzy do tej pory wygrali wszystkie 7 spotkań i są jedną z dwóch drużyn, które nadal mają na swoim koncie komplet punktów.

Drugim z zespołów z kompletem „oczek” jest Uomo Tigre. Po 7 zwycięstw mają Dream Team (imponujące zwycięstwo 18:4 z RB) i BKS Wczorajsi, które w bezpośrednim meczu podzieliły się punktami. W najbliższych kolejkach dojdzie do starć na czele tabeli. Wówczas będziemy sporo mądrzejsi 🙂

Wyniki czwartej niedzieli EcoWipes NLF:
HOLI Tennis Team – Reckitt Benckiser 7:3
Extra Size Boys – Prestidigiatorzy 0:3
HOLI Tennis Team – UKS Południe Czosnów 5:3
Extra Size Boys – Wisła Zakroczym 1:7
Reckitt Benckiser – UKS Południe Czosnów 2:9
Prestidigitatorzy – HOLI Tennis Team 4:10
Dream Team – Wisła Zakroczym 6:0
Club Garage – Rookies 5:3
Reckitt Benckiser – Dream Team 4:18
Club Garage – BKS Wczorajsi 2:4
Lotnisko Modlin – KS Górka 3:3
BKS Wczorajsi – Rookies 6:4
Uomo Tigre – KS Górka 5:2
Lotnisko Modlin – Goliat Leoncin 5:1
Uomo Tigre – Goliat Leoncin 4:2