Single Blog Title

This is a single blog caption

Dream Team na V Halowych Mistrzostwach Polski Piłki Halowej Amatorów

9 i 10 lutego mistrz EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu, Dream Team, wziął udział w V Halowych Mistrzostwach Polski Piłki Halowej odbywających się w Gostyniu. W turnieju zagrało 40 zespołów z całego kraju. Nowodworzanie znaleźli się w grupie G i rywalizował z Plastrolem Lotyń, Gminą Brenną, Trans PL Rakoniewice oraz drużyną Wieczorek&Aris Finanse.

W pierwszym spotkaniu Dream Team zagrał z, jak się później okazało, zwycięzcą grupy, Plastrolem Lotyń. Po ciężkiej walce mistrzowie NLF zremisowali 0-0 i wywalczyli punkt. Kolejne mecze nasz zespół zagrał dużo lepiej. W meczu z Wieczorek&Aris Finanse doskonałe zawody rozegrał Marcin Świderski, strzelec jednej z bramek. Goalkeepera rywali pokonali również Łukasz Zalewski i Maciej Siwek. 3-1 i pierwszy komplet punktów w turnieju. Trzecie spotkanie to ponownie bezbramkowy remis z groźnym Trans PL Rakoniewice. Na koniec fantastyczny mecz i zwycięstwo z Gminą Brenną 7-0 (hat-trick Zalewskiego, dwa gole Daniela Wierzbickiego, po jednym trafieniu Świderskiego i Głowacza). Na medal spisała się defensywa Dream Teamu – w czterech meczach Maciej Rafalski puścił tylko jednego gola. Drugie miejsce w grupie pozwoliło na awans do fazy pucharowej.

Plan na niedzielę był jasny – powalczyć o podium. Sobota pokazała, że reprezentanci naszego miasta są w stanie zdobyć w Gostyniu medal. Futbol lubi jednak płatać figle. W barażu o awans do 1/8 finału Dream Team zmierzył się z zespołem Ignasiak Sport, który zajął w swojej grupie trzecią pozycję. Cała pierwsza połowa to duża przewaga naszego zespołu – sporo groźnych akcji, kilka celnych strzałów – pełna kontrola. To, co stało się jednak w ostatnich sekundach pierwszej części gry… ciężko nam o tym pisać. Całe nieszczęście zaczęło się od nieodgwizdania ewidentnego faulu na Marcinie Świderskim. Z pretensjami do sędziego ruszył Łukasz Zalewski, piłkę odrzucił Maciej Siwek…  sędzia oba zachowania uznał za niesportowe i ukarał obu naszych zawodników dwuminutową karą. Niestety w tym momencie dyskusje z arbitrem się nie skończyły, czego konsekwencją była czerwona kartka dla Zalewskiego. To oznaczało, że do końca meczu Dream Team będzie musiał grać w osłabieniu. Takiej okazji Ignasiak Sport po prostu nie mógł nie wykorzystać. Porażka 0-2 i koniec marzeń o podium. Nadal jesteśmy zdruzgotani…

Po bardzo dobrej sobocie liczyliśmy na więcej. Piłkarsko nasz zespół nie odstawał od żadnej z drużyn. Wyciągamy wnioski i jedziemy dalej. Głowy do góry, Panowie!

W składzie Dream Teamu wystąpili: Maciej Siwek, Łukasz Zalewski, Jakub Czarkowski, Maciej Rafalski, Marcin Świderski, Łukasz Ćwikliński, Mateusz Zalewski, Przemysław Głowacz, Łukasz Pepel i Daniel Wierzbicki.

Za pomoc w organizacji wyjazdu dziękujemy Miastu Nowy Dwór Mazowiecki, właścicielowi Złotopolskiej Doliny, Panu Jakubowi Urbaniakowi oraz firmie Krajewski Group.