This is a single blog caption

Dziewiąta niedziela EcoWipes NLF: bez niespodzianek

Ani Dream Team NDM ani HOLI Tennis Team nie straciły w niedzielę punktów. Wszystko rozstrzygnie się w ostatnich dwóch kolejkach. W Grupie Spadkowej najbliżej triumfu Goliat Leoncin!

Grupa Spadkowa
Zaczynamy szybki przegląd wydarzeń w grupie spadkowej. 8 strzelonych bramek, zero straconych – to była znakomita niedziela w wykonaniu Goliata Leoncin. Wrażenie zrobiło na nas szczególnie drugie zwycięstwo, aż 7:0 z groźnymi przecież NFZ Presti. Czyste konto zachował, nominowany do tytułu MVP Kolejki, Artur Pręgowski, który zaliczył chyba najlepszą niedzielę w historii swoich występów w NLF. Drugą pozycję na dole tabeli zachował, mimo porażki z KS Górką, The Naturat. Zespół Kamila Cywińskiego traci do Goliata cztery punkty i cały czas ma realne szanse na triumf w grupie spadkowej. Tym bardziej, że bezpośredni mecz między tymi drużynami jeszcze przed nami…

Kilka słów należy również poświęcić KS Górce. Na przestrzeni wszystkich rund NLF „Lwy” zrobiły niesamowity postęp. Od ekipy, która remisowała z nieodżałowanym Metconceptem (pozdrawiamy serdecznie!) do drużyny potrafiącej pokonać The Naturat. Wielkie słowa uznania pod adresem całej ekipy, dowodzonej od niedawna przez Kamila Wilczka. Górka w przerwie między rundami zapowiada ofensywę transferową, być może wróci do zespołu Rafał Soja. Na tę chwilę zespół ma 18 punktów na koncie i jest to zdecydowanie najlepszy sezon tej drużyny w historii NLF!

Grupa Mistrzowska
Na górze tabeli raczej bez niespodzianek. Swoje mecze, nie bez problemów, wygrały Dream Team i HOLI Tennis Team. Zespół Łukasza Zalewskiego w meczu kolejki mierzył się z BKS Wczorajszymi. Po 15. minutach faworyci prowadzili 3-0 i wydawało się, że jest już po wszystkim. Nic bardziej mylnego. Na minutę przed końcem meczu było już tylko 3-4, bo dwa gole zdobył Kuba Łachmański, a jednym trafieniem popisał się Michał Turek. Niewiele brakowało, a Wczorajsi trafiliby na 4-4. Mecz zamknął na kilka sekund przed końcem Łukasz Zalewski ustalając wynik na 5-3. MVP tego spotkania zdecydowanie Kacper Oleś.

#MVP KOLEJKI #9Witamy w nowym tygodniu. Liga weszła w decydującą fazę, nie ma już miejsca na najmniejsze błędy i…

Opublikowany przez EcoWipes Nowodworska Liga Futbolu Poniedziałek, 13 stycznia 2020

Bardzo podobny przebieg miało starcie HOLI Tennis Teamu z Lotniskiem Modlin, różniło się tylko początkiem, bo jako pierwsi bramkę zdobył zespół Michała Rutkowskiego. W czwartej minucie Piotrka Kilisia pokonał Andrzej Słodkowski. Później inicjatywę przejęli tenisiści – doprowadzili do stanu 4-1. Lotnisko obudziło się pod koniec spotkania. Dwie bramki Roberta Graffa sprawiły, ze ekipa z Modlina mogła jeszcze realnie myśleć o korzystnym wyniku. Nadzieje rozwiał jednak w ostatniej minucie Jacek Nowakowski JR, który ustalił wynik na 5-3. Tenisiści i Dream Team idą łeb w łeb. Kto wie, czy… nie pogodzi obu ekip Reckitt Benckiser? Wszystko wyjaśni się w ostatnich kolejkach.

Dowodem na to, że liga staje się coraz bardziej wyrównana niech będzie remis Clubu Garage z mistrzem Ligi, BKS-em. Powiemy mocno i dosadnie – Club Garage już w przyszłym sezonie będzie bił się o najwyższe cele. Gra „Garażowców” od kilku tygodni jest na najwyższym poziomie. Wielkie brawa Panowie!