Single Blog Title

This is a single blog caption

EcoWipes NLF: nierówny BKS

⚽ BKS ogrywa HOLI Tennis Team, ale przegrywa z SF Kępą
Dream Team ma już 6 punktów przewagi nad Wczorajszymi
HOLI Tennis traci do mistrzów NLF aż 9 „oczek”
Na czele grupy spadkowej Club Garage

Za nami pierwsza niedziela fazy finałowej EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu. Coraz bliżej obrony tytułu są piłkarze Dream Teamu, którzy zgarnęli kolejny komplet punktów.

Grupa Mistrzowska
Szlagierem tej serii gier ogłosiliśmy starcie drugiego BKSu Wczorajszych z trzecim HOLI Tennis Teamem. W fazie zasadniczej górą byli tenisiści. Tym razem, mimo, że spotkanie lepiej rozpoczął HOLI Tennis, triumfował BKS. Nie zawiódł lider Wczorajszych – Michał Turek, który zdobył dla swojego zespołu dwie bramki. Po jednym golu dołożyli Krystian Sławiński i Kamil Kowalczyk. Ta porażka oznacza prawdopodobnie koniec marzeń dla tenisistów o mistrzostwie NLF.

O tytule z pewnością po tym meczu myśleli nadal piłkarze BKSu, bowiem wówczas tracili tylko trzy punkty do Dream Teamu. Kto wie, czy kluczowe dla losów tytułu nie okaże się spotkanie rozegrane w niedzielę o godzinie 12:00. Wczorajsi rywalizowali z SF Kępą Team i byli ogromnym faworytem do zwycięstwa. Tym bardziej, że zespół z Nasielska musiał radzić sobie bez zmian i bez swojego ofensywnego lidera – Piotra Cichockiego. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem. W 7. minucie trafił Kamil Kowalczyk i BKS prowadził 1-0. W to, co stało się później naprawdę ciężko uwierzyć. Przecieralismy oczy ze zdumienia, kiedy tablica wyników wskazywała wynik 4:1… dla KĘPY! Nie potrafiliśmy znaleźć racjonalnego wytłumaczenia. Być może BKS trochę zlekceważył zawodników Karola Kaletki, być może Wczorajsi myśleli, że „mecz wygra się sam”. Nic z tych rzeczy. Kiedy w składzie Kępy są Patryk Wójcik i Michał Królak, możliwe jest po prostu wszystko. BKS obudził się dopiero na 4 minuty przed końcem meczu. Ponownie, sygnał do ataku dał najlepszy w szeregach Wczorajszych, Kamil Kowalczyk. Skrzydła swojej drużynie podciął trochę Michał Turek, który za dyskusje z arbitrem otrzymał karę dwóch minut. Mimo tego, BKS miał w końcówce dogodne sytuacje do zdobycia jednego punktu. Wynik nie uległ jednak zmianie, z czego bardzo ucieszyli się zawodnicy Dream Teamu. Mistrzowie NLF mają już 6 punktów przewagi nad drużyną Bartka Ciszyńskiego i są bardzo blisko obrony tytułu.

Wyniki grupy mistrzowskiej:
HOLI Tennis Team – Uomo Tigre 3:1
Dream Team – SF Kępa Team 5:1
HOLI Tennis Team – BKS Wczorajsi 1:4
Uomo Tigre – Dream Team 0:4
BKS Wczorajsi – SF Kępa Team 3:4

Grupa Spadkowa
W dolnej części tabeli na pozycję lidera wskoczył Club Garage. Garażowcy w dwóch niedzielnych meczach zdobyli komplet 6 punktów i pokazali kawał naprawdę dobrego futbolu. Błyszczał przede wszystkim Rafał Boniecki, który znalazł się w „Piątce Tygodnia”. Dobre występy zaliczyli również Krzysztof Telechowski i Rafał Drzazgowski. Na wyróżnienie zasłużył również bramkarz CG, Łukasz Wiśniewski. Club Garage najpierw pokonał KS Górkę 3-1, następnie, chociaż nic na to nie wskazywało (Delta wygrałą pierwszy mecz z Extra Size Boys 5-3), rozgromił Deltę 11-1.

Bardzo dobrą niedzielę mają za sobą także zawodnicy Rookies. Debiutanci, podobnie jak CG, zdobyli komplet sześciu punktów po zwycięstwach 4-1 z Extra Size Boys i Goliatem Leoncin. Niestety, kontuzji doznał kapitan zespołu, Michał Lewandowski. Mamy nadzieję, że Michał szybko wróci do zdrowia i już w najbliższą niedzielę ponownie zobaczymy go na boisku!

W temacie kontuzji – kapitan Rookies nie był jedynym zawodnikiem, który doznał urazu. Podobnej kontuzji skręcenia kostki doznał Michał Jeziorski. No i Adam Trojak… po raz kolejny uszkodził kolano. Z tego co wiemy niestety będzie potrzebna operacja. Kierujemy mocne wsparcie w stronę zawodnika ESB. To naprawdę twardy gość, wierzymy, że da sobie radę!

Wyniki grupy spadkowej:
Delta – Extra Size Boys 5:3
Club Garage – KS Górka 3:1
Rookies – Extra Size Boys 4:1
Delta – Club Garage 1:11
KS Górka – Goliat Leoncin 3:3
Rookies – Goliat Leoncin 4:1