Single Blog Title

This is a single blog caption

EcoWipes NLF wchodzi w decydującą fazę

Wiemy już, które drużyny zagrają w grupie mistrzowskiej EcoWipes NLF. BKS Wczorajsi, Dream Team, Reckitt Benckiser, HOLI Tennis Team, Gorąco Polecam, Uomo Tigre i SF Kępa Team – te zespoły powalczą o mistrzostwo. W ostatnim tygodniu fazy zasadniczej awans zapewniło sobie Uomo. Marcel Pruszkowski i spółka wygrali wszystkie trzy mecze i wyprzedzili Drukpol, który będzie występował w grupie spadkowej.

Patrząc na ostatnie występy Uomo jesteśmy pewni, że ta drużyna urwie jeszcze punkty najlepszym. W tabeli wyraźnie odskoczyło 5 ekip – między liderem, BKS-em, a piątym Gorąco Polecam są tylko trzy punkty różnicy. Mistrzowie NLF wyprzedzają jednak szóste Uomo aż o 10 punktów. Wydaje się, że mistrzostwo rozegra się właśnie między tymi pięcioma ekipami, a SF Kępa Team i Uomo powalczą o szóstą lokatę.

W niezwykle prestiżowym spotkaniu ostatniej niedzieli fazy zasadniczej Dream Team pokonał Gorąco Polecam 4:2, chociaż dużą część drugiej połowy musiał radzić sobie w osłabieniu. Czerwoną kartką został ukarany Łukasz Zalewski. Wicemistrzowie NLF zdołali jednak utrzymać wypracowaną w pierwszej połowie przewagę. Gorąco Polecam musiało radzić sobie bez swojego kapitana, Jacka Nowakowskiego Juniora, który… w niedzielę został Tatą 🙂 Składamy gratulację i życzymy kolejnemu Jackowi w rodzinie dużo zdrowia!

Pluć w brodę mogą sobie, po porażce z RB, zawodnicy HOLI Tennis Teamu. Tenisiści przez większą część gry kontrolowali przebieg meczu. Patryk Drewnowski i spółka prowadzili 2-0 po dwóćh pięknych trafieniach Tomka Zawadzkiego. Wszystko zmieniło się po czerwonej kartce jaką obejrzał Mateusz Kosiński. Reckitt grając w przewadze szybko doprowadził do wyrównania, jednak kilka chwil później HOLI Tennis ponownie wyszedł na prowadzenie za sprawą gola Bartosza Kujawskiego. Wydawało się, że tenisiści opanowali sytuację, tym bardziej, że siły na boisku wyrównały się, kiedy karą dwóch minut został ukarany Sebastian Tabaka. Nic z tego. Benckiser zdobył gola na 3-3, a w ostatnich sekundach meczu Mateusz Rutecki ustalił wynik na 4-3. RB grając bez Damiana Matusiaka pokonało HOLI Tennis Team i zdobyło niezwykle ważne trzy punkty.

Tenisiści poprawili sobie humory w meczu z Gorąco Polecam. Zwycięstwo 2-1 sprawiło, że HOLI Tennis wyprzedził w tabeli mistrzów NLF i traci jedynie dwa punkty do BKS-u Wczorajszych. Grupa Mistrzowska zapowiada się po prostu fantastycznie. Pierwsze mecze już 2 grudnia!