Single Blog Title

This is a single blog caption

Historyczny punkt METCONCEPTU

W niedzielę byliśmy świadkami historycznego momentu. METCONCEPT zdobył swój pierwszy punkt w historii Nowodworskiej Ligi Futbolu. Zespół Adama Głowienki zremisował z KS Górką 2:2. Wszystko z wysokości trybun oglądał gość specjalny NLF, dziennikarka CANAL+ SPORT, Sonia Śledź.

Wielka radość METCONCEPTU

Wisiało to w powietrzu co najmniej od dwóch tygodni. Kiedy zobaczyliśmy w jakim zestawieniu METCONCEPT zagra z KS Górką wiedzieliśmy, że chłopaki mają fantastyczną okazję do zdobycia pierwszych punktów – powiedział Maciej Zaręba, jeden z organizatorów Nowodworskiej Ligi Futbolu. Łukasz Łuszczyński, Adam Głowienka, Piotr Żabowski, Mateusz Frej, Łukasz Stańczuk – gdyby METCONCEPT w takim składzie pojawiał się w każdą niedzielę zespół z pewnością miałby na swoim koncie dużo więcej punktów. Trzon drużyny wspomagany przez walecznych Norberta Bryłkę, Damiana Kowalskiego i Mikołaja Podłowskiego – oto recepta na sukces. To, co stało się po trafieniu na 2-2 Łukasza Łuszczyńskiego (30 sekund przed zakończeniem spotkania) najlepiej opisuje jedno słowo: SZALEŃSTWO. Na ten remis, na ten historyczny punkt METCONCEPT czekał aż 15 spotkań. Do 16 razy sztuka.

9 punktów Reckittu Benckiser

Wesela, poprawiny, zakończenia sezonu – zawodnicy RB musieli w tym tygodniu zmierzyć się z wieloma przeciwnościami. Z wszystkimi poradzili sobie bez zarzutu. Reckitt w trzech meczach zdobył 9 punktów i awansował na czwarte miejsce w tabeli. W meczu tygodnia Damian Matusiak i spółka pokonali trzecią w klasyfikacji NLF, BKS Betoniarę. Superstrzelec Benckisera zdobył w niedzielę aż 8 bramek i jest bliski zdobycia korony króla strzelców. Do tej pory Matusiak zgromadził w NLF aż 42 gole.

HOLI-niedziela

Fantastyczną dyspozycję zaprezentowali w niedzielę zawodnicy HOLI Gym, którzy zdobyli komplet 6 punktów, mimo, że ich potyczki wcale nie należały do najłatwiejszych. Najpierw mecz z KS Górką – zespołem, który należy do najbardziej walecznych drużyn w Nowodworskiej Lidze Futbolu. Po bardzo ciężkim spotkaniu HOLI zwyciężyło 4-3, a hat-trickiem popisał się Szymon Dubrow. Następnie wydawało się jeszcze trudniejsze starcie ze Spartą Modlin. Zespół Macieja Wiśniewskiego, mimo dwóch jednobramkowych porażek z Betoniarą i RB pokazał, że umie grać w piłkę na wysokim poziomie. W meczu z HOLI drużyna z Modlina nie miała jednak nic do powiedzenia. Duet Dubrow-Szydlik zupełnie rozmontował obronę Sparty. Obaj zawodnicy zdobyli po trzy gole i HOLI wygrało ten mecz aż 6-0. Szymon Dubrow zakończył niedzielę z dwoma hat-trickami i został wyróżniony nominacją do MVP tego tygodnia Nowodworskiej Ligi Futbolu.

Losowanie książki

Co prawda Sparta zakończyła niedzielę z zerowym dorobkiem punktowym, ale jej zawodnik, Przemek Pawelski zdobył książkę o Mesucie Ozilu z autografem Soni Śledź. Mamy nadzieję, że Spartanie nie zalicza więc tego dnia do całkowicie nieudanych… 😉