Single Blog Title

This is a single blog caption

Kto zagra w grupie mistrzowskiej?

Po szóstej niedzieli EcoWipes NLF pewnych awansu do grupy mistrzowskiej jest pięć ekip. BKS Wczorajsi, Gorąco Polecam, Dream Team, Reckitt Benckiser i HOLI Tennis Team. O dwa kolejne miejsca w pierwszej „siódemce” powalczą SF Kępa Team, Drukpol, Lotnisko Modlin i Uomo Tigre.

18. listopada swoje ostatnie trzy mecze w fazie zasadniczej EcoWipes NLF rozegrali BKS Wczorajsi. W żadnym ze spotkań Wczorajsi nie zawiedli i na koniec dnia dopisali do swojego dorobku komplet dziewięciu punktów. BKS jako jedyna drużyna rozegrał już wszystkie spotkania w tej części sezonu. W ostatnią niedzielę listopada Bartek Ciszyński i spółka będą mogli poobserwować jak radzą sobie ich bezpośredni rywale w drodze po tytuł: Gorąco Polecam, Reckitt Benckiser, HOLI Tennis Team i Dream Team. 25. listopada bowiem czeka nas wiele ciekawych spotkań. Obrońcy tytułu rozegrają dwa trudne mecze – z Dream Teamem i HOLI Tennis Team. Z tenisistami zmierzą się również zawodnicy Reckittu, którzy skomplikowali swoją sytuację po porażce z Gorąco Polecam i remisie z Drukpolem. Czy RB zrewanżuje się za tydzień za nieudane występy podczas szóstego tygodnia EcoWipes NLF?

Spośród drużyn walczących o prawo gry w grupie mistrzowskiej niezwykle ważne zwycięstwo odniosła drużyna SF Kępa Team. Zespół z Nasielska w niedzielę mierzył się z Drukpolem, który również walczy o czołową „7”. Kluczowym momentem meczu był gol Kępy na 2-2 strzelony tuż przed przerwą przez Krzysztofa Żułtaka. Do tej chwili wydawało się, że to zawodnicy Drukpolu kontrolują sytuację na boisku. Od początku drugiej części gry z dużym impetem zaatakowali nasielszczanie i to przyniosło znakomity skutek, bowiem Kępa wygrała ten niezwykle ważny mecz aż 5-2.

W odmiennych nastrojach po szóstej niedzieli EcoWipes NLF są Prestidigitatorzy, którzy ostatnio dołączyli do drużyn walczących o czołową „7”. Pod koniec października Presti zdobyli sześć punktów w meczach z KS Górką i Goliatem Leoncin. Wydawało się, że złapali odpowiedni rytm i mogą zagrozić drużynom z czołówki. Nic z tego. Zespół Kuby Nowakowskiego wysoko przegrał dwa spotkania –  z RB i Uomo Tigre. Szczególnie ta druga porażka była wyjątkowo bolesna dla Presti, bowiem Uomo również ma szansę na awans do grupy mistrzowskiej.

No właśnie, „Tygrysia Maska”, bo tak powinniśmy tłumaczyć nazwę drużyny Marcela Pruszkowskiego, nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Ostatnie pięć meczów Uomo to trzy zwycięstwa, remis i tylko jedna porażka. Przed ostatnią niedzielą fazy zasadniczej Tigre nadal pozostają w grze o grupę mistrzowską. Z kim zagrają swoje ostatnie trzy spotkania 25. listopada? Drukpol, Goliat Leoncin i EcoWipes. Najważniejszym spotkaniem będzie z pewnością rywalizacja z Drukpolem. To może być starcie, które zadecyduje o końcowym kształcie górnej części tabeli.

Spotkanie anonsowane jako hit niedzieli było mocno jednostronne. Gorąco Polecam nie dało żadnych szans Reckittowi Benckiser. To spotkanie najlepiej pokazało jak ważnym ogniwem dla RB jest Damian Matusiak. Najlepszy strzelec EcoWipes NLF był w niedzielę wyraźnie niedysponowany. W meczu z obrońcami tytułu Matusiak zagrał jedynie kilka minut, nie pomógł również zespołowi w starciu z Drukpolem. Gorąco Polecam zagrali chyba najlepszy mecz w tej rundzie i pokonali Benckiser 4-0.

Nic nie zmieniło się na dole tabeli, chociaż gra EcoWipes i METCONCEPTU była w tym tygodniu dużo, dużo lepsza. Obie drużyny na tle mocnych rywali wypadły naprawdę bardzo obiecująco, a w wybornej formie był Piotr Żabowski, który strzelił jedną z ładniejszych bramek tej niedzieli. Nic jednak nie przebije uderzenia Kamila Wilczka, zawodnika KS Górki. Coś nieprawdopodobnego, stadiony świata. Takie bramki strzela się raz w życiu. Już w środę na naszym FB zaprezentujemy 5 najładniejszych goli szóstego tygodnia. To po prostu trzeba zobaczyć!!