Single Blog Title

This is a single blog caption

Niedziela cudów w EcoWipes NLF

Czegoś takiego jeszcze w historii NLF nie było. HOLI Tennis Team przegrał jednego dnia dwa spotkania i mocno skomplikował sobie sytuację w ligowej tabeli.

W najgorszych koszmarach zawodnicy HOLI Tennis Teamu nie śnili, że 7 kwietnia nie zdobędą ani jednego punktu. Wszak mieli za rywali dwie niżej notowane ekipy – SF Kępę Team i Wisłę Zakroczym. Ciężko było tutaj przewidywać jakąś niespodziankę – zespół Karola Kaletki do tej pory nie mógł zaliczyć trwającej rundy do udanych, natomiast Dawid Puzio i spółka przed tygodniem przegrali 2:4 z KS Górką. Czym jednak byłaby piłka nożna bez sensacji? Właśnie za to ją tak bardzo kochamy 🙂 Tenisiści w obu spotkaniach nie zdołali zdobyć choćby punktu. Szwankowała przede wszystkim skuteczność, chociaż gra w defensywie również pozostawiała wiele do życzenia – piłkarze Patryka Drewnowskiego stracili w niedzielę aż 9 goli. Wielkie brawa dla Kępy i Wisły – to jak na razie jedyne zespoły, które w tym sezonie pokonały tenisistów. Być może styl gry zaprezentowany przez obie drużyny to właśnie recepta na HOLI. Obrona ustawiona blisko własnego pola karnego, umiejętne przesuwanie i szybkie kontry. Tenisiści zbyt rzadko decydowali się na strzały z dystansu, podczas komentarza często używalismy określenia „chcieli wejść z piłką do bramki”. Chcieli, ale w polu karnym było za gęsto. HOLI nie traci szansy na mistrzostwo, ale w bezpośrednich starciach z kandydatami do tytułu nie będzie mogło pozwolić sobie na wpadkę.

Gorszy dzień tenisistów wykorzystali ich bezpośredni rywale. BKS Wczorajsi, Uomo Tigre i Dream Team wygrały swoje mecze i przeskoczyły HOLI w tabeli. Liderem na tę chwilę piłkarze Wczorajszych, którzy w niedzielę nie stracili ani jednej bramki, a ich bramkarz, Bartek Ciszyński, znalazł się w Piątce Tygodnia. Uomo wygrało bardzo ważny i ciężki mecz z Lotniskiem Modlin, Dream Team dzięki fantastycznej dyspozycji Łukasza Ćwiklińskiego i Macieja Siwka pokonał Południe Czosnów i SF Kępę Team.

Do występów w grupie mistrzowskiej przybliżyli się wspomniani wcześniej zawodnicy Lotniska Modlin, którzy w bardzo ważnym spotkaniu pokonali 5:1 Prestidigitatorów. Taki sam wynik w starciu tych drużyn padł w rundzie jesiennej. Wówczas ten mecz zadecydował o tym, że Presti musieli walczyć w grupie spadkowej. Teraz Jakub Nowakowski i spółka są w lepszej sytuacji, bowiem cały czas mają spore szanse na awans do grupy mistrzowskiej. Ścisk w tabeli jest bardzo duży. Szóstych Prestidigitatorów i jedenasty Club Garage dzielą jedynie cztery „oczka”. W grze o ósemkę są również Goliat Leoncin, Wisła Zakroczym, UKS Południe Czosnów SF Kępa Team i Rookies, którzy mają do rozegrania dwa zaległe spotkania. Ostatnie kolejki zapowiadają się pasjonująco!

Na taką niedzielę od początku sezonu czekali piłkarze Delty, którzy zdobyli swoje pierwsze punkty – i to od razu 6 🙂 Debiut w tym sezonie zaliczył Daniel Wójcik – ważne ogniwo w drużynie Delty. Czekamy również na powrót Marcina Dyzio, zdecydowanego lidera Delty w zeszłej rundzie.

Warto również odnotować drugie zwycięstwo w tym sezonie Extra Size Boys. Zespół Darka Trojaka pokonał 6:3 Club Garage, a ze znakomitej strony pokazali się Adam i Adrian Trojak. Udany debiut w drużynie zaliczył Konrad Bieranowski.

Wyniki szóstej niedzieli EcoWipes NLF:
HOLI Tennis Team – SF Kępa Team 2:4
UKS Południe Czosnów – Dream Team 3:4
HOLI Tennis Team – Wisła Zakroczym 3:5
SF Kępa Team – Dream Team 2:6
UKS Południe Czosnów – Wisła Zakroczym 5:5
Uomo Tigre – Reckitt Benckiser 8:3
Prestidigitatorzy – Goliat Leoncin 1:1
Uomo Tigre – Lotnisko Modlin 2:1
Goliat Leoncin – Reckitt Benckiser 4:3
Prestidigitatorzy – Lotnisko Modlin 1:5
Delta – Club Garage 3:0
Extra Size Boys – BKS Wczorajsi 0:9
KS Górka – Delta 1:2
Club Garage – Extra Size Boys 3:6
BKS Wczorajsi – KS Górka 5:0