Single Blog Title

This is a single blog caption

Niespodzianka w NLF – KS Górka remisuje z BKS Betoniarą

To był ostatni akcent szóstej niedzieli Nowodworskiej Ligi Futbolu. Trzecia w tabeli BKS Betoniara rywalizowała z przedostatnią w tabeli KS Górką. Ku zdziwieniu wszystkich kibiców to zespół Rafała Soi był bliżej zwycięstwa w tym spotkaniu. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 4-4.

Górka bliska sensacji

Przed spotkaniem mało kto spodziewał się, że będzie to tak trudna przeprawa dla BKS Betoniary, tym bardziej, że pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się zwycięstwem „Betoniarzy” 3-0. Górka udowodniła jednak już w pierwszym niedzielnym starciu, że jest w bardzo wysokiej dyspozycji. Mimo porażki 2-5 z Dream Teamem zespół Górki pokazał, że potrafi rywalizować z najlepszymi. To potwierdziło się w starciu z BKS Betoniarą. Mecz rozpoczął się od trafienia Kamila Wilczka, który wykorzystał dobre zagranie Gelaniego Alkhanova. Betoniara odpowiedziała dopiero po przerwie. Ale za to jak! W ciągu dwóch minut zdobyła dwa gole i wyszła na prowadzenie. Górka wyrównała jednak za sprawą swojego kapitana – Rafała Soi. Za chwilę znów na prowadzeniu była Betoniara. Tym razem bramkę zdobył Michał Turek i wydawało się, że „Betoniarze” będą w stanie utrzymać prowadzenie. Nic z tych rzeczy. Mateusz Wichniewicz i ponownie Kamil Wilczek dali prowadzenie KS Górce. I gdyby nie fatalne nieporozumienie na 30 sekund przed końcem, spotkania Górka świętowałaby zwycięstwo… Błąd w wyprowadzeniu piłki Marcina Rudnickiego wykorzystał Michał Turek. Taki wynik przed meczem KS Górka zapewne wzięłaby w ciemno. Biorąc jednak pod uwagę przebieg spotkania, chłopaki z pewnością czują mały niedosyt…

Ciężkie treningi przyniosły skutek. W tygodniu spotkaliśmy się aż cztery razy. Walka, walka i jeszcze raz walka – powiedział w wywiadzie z Nowodworską Ligą Futbolu, Rafał Soja.

Betoniara generalnie może jednak zaliczyć tę niedzielę do udanych. Wysokie zwycięstwo z METCONCEPTEM i trzy punkty po bardzo ciężkim meczu z Drukpolem pozwoliły sprawiają, że BKS ciągle jest w grze o tytuł.

Gorąco Polecam nadal bez porażki

Nie ma mocnych na drużynę Gorąco Polecam. Zespół Jacka Nowakowskiego znów z kompletem punktów.Tym razem wyższość Gorąco Polecam musiały uznać Sparta Modlin oraz Drukpol. To nie były jednak łatwe mecze dla lidera tabeli. Na duże słowa uznania zasługuje w szczególności postawa Drukpolu, którzy dopiero na trzy minuty przed końcem spotkania stracili pierwszą bramkę. Gdyby wcześniej wykorzystali chociaż jedną ze stworzonych sytuacji, być może zdołaliby urwać punkty liderowi NLF. Wspomniana wcześniej Sparta Modlin w swoim drugim spotkaniu sprawiła niespodziankę i pokonała Tennis Team 5:4. Co ciekawe, zwycięską bramkę dla zespołu z Modlina zdobył strzałem z własnej połowy bramkarz – Kacper Dominiak.

Po 12. spotkaniach na czele tabeli z dorobkiem 34 punktów Gorąco Polecam. Trzy „oczka” mniej ma Dream Team. Podium zamyka BKS Betoniara.