Single Blog Title

This is a single blog caption

Piąta niedziela Nowodworskiej Ligi Futbolu – piłkarskie horrory

Z tygodnia na tydzień jest coraz ciekawiej w rozgrywkach Nowodworskiej Ligi Futbolu. W ostatnią niedzielę najwięcej emocji zapewnili nam zawodnicy BKS Betoniary.

Piłkarskie horrory

Betoniara wracała do walki w Nowodworskiej Lidze Futbolu po tygodniowej przerwie. Z tego powodu podopieczni Bartosza Ciszyńskiego musieli rozegrać w niedzielę aż trzy spotkania. Trzy ciężkie spotkania. Najpierw „Betoniarze” ulegli liderowi tabeli, Gorąco Polecam, 1:4. Następnie zmierzyli się z Reckittem Benckiser. Takiego poziomu dramaturgii nie powstydziłby się sam Alfred Hitchcock. Po 18. minutach RB prowadziło 3:1. Na 60 sekund przed końcem kontaktowego gola zdobył Kuba Łachmański. Minutę później wyrównał Michał Turek, a na pół sekundy przed końcem spotkania niemożliwe stało się faktem. Marcina Żmudę ponownie pokonał Kuba Łachmański i BKS Betoniara w niesamowity sposób zdobyła komplet punktów.

Równie zaskakujący przebieg meczu miało starcie Betoniary z Dream Teamem. Ci drudzy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie (1:0 i 2:1), ale za każdym razem Betoniarze potrafili doprowadzić do wyrównania. Co więcej, w ostatniej minucie prowadzili 3:2 za sprawą trafienia Michała Turka. Wyczyn Kuby Łachmańskiego z meczu z Benckiserem skopiował jednak Marcin Pruchniewicz i oba zespoły musiały podzielić się punktami. Zespołem, który najbardziej ucieszył się z tego remisu było… Gorąco Polecam, które powiększyło przewagę nad obiema drużynami.

Sparta włącza drugi bieg

Bardzo udaną niedzielę mają za sobą zawodnicy Sparty Modlin, którzy po ciężkich meczach z HOLI GYM oraz METCONCEPTEM dopisali do swojego dorobku komplet punktów. W tym tygodniu w zespole Sparty błyszczał Krzysztof Szatkowski, którzy zdobył aż sześć goli dla swojego zespołu. Sześć oczek zdobyli również piłkarze Drukpolu. Zwycięstwa z KS Górką, METCONCEPTEM oraz porażka w ostatnim spotkaniu z Tennis Teamem  – oto dorobek Dariusza Trojaka i spółki. Bez punktów niedziela zakończyła dowodzona przez Rafała Soję, KS Górka. W starciu z liderem Górka pokazała jednak, że jeszcze nie raz napsuje krwi faworytom. Michał Chapuła aż trzy razy musiał wyjmować piłkę z siatki. Wierzymy, że dla Górki już od przyszłego tygodnia nadejdą lepsze czasy i zespół, występujący w niedzielę w różowych trykotach, zacznie zdobywać punkty. Warto również odnotować drugie zwycięstwo Dream Teamu z Tennis Teamem, któremu czołówka zaczyna niebezpiecznie odskakiwać.

W tabeli po dziesięciu meczach z dorobkiem 28. punktów prowadzi Gorąco Polecam. Drugi jest Dream Team ze stratą trzech „oczek”, na ostatnim stopniu podium plasuje się BKS Betoniara, która zgromadziła do tej porty 22 punkty, ale ma jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania. Kolejne emocje już w niedzielę, 3. czerwca!