Single Blog Title

This is a single blog caption

Szlagier dla Dream Teamu

Dream Team w hicie piątej kolejki EcoWipes NLF pokonał BKS Wczorajszych 3-2. Kluczowym momentem meczu okazała się końcówka pierwszej połowy.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla mistrzów NLF. Podopieczni Bartosza Ciszyńskiego w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. BKS perfekcyjnie wykorzystał nieporozumienie Łukasza Zalewskiego z Bartkiem Trojnackim – wyprowadził szybką kontrą i po asyście Michała Turka Kamil Kowalczyk pokonał Macieja Rafalskiego. Wydawało się, że Wczorajszym uda się utrzymać jednobramkową przewagę przed syreną kończącą pierwszą część gry. W ostatnich sekundach błąd popełnił jednak Marcin Skorupski, z którego skorzystał Łukasz Zalewski. Po dwunastu minutach było 1-1. W drugiej połowie jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Dream Teamu. Na listę strzelców ponownie wpisał się kapitan drużyny, Łukasz Zalewski. Na kolejne bramki musieliśmy czekać aż do ostatniej minuty. Na 3-1 dla trzeciej drużyny poprzedniej rundy NLF trafił Marcin Świderski. BKS stać było na odrobienie tylko jednego gola – na sekundy przed końcem spotkania przedłuzony rzut karny wykorzystał Kamil Kowalczyk. Dream Team pozostaje w tym sezonie niepokonany. Chociaż…

…w swoim drugim meczu miał bardzo duże problemy. Mierzył się z Goliatem Leoncin. Goliatem, który jak doskonale pamiętamy w poprzednim tygodniu wygrał swoje wszystkie trzy spotkania. Tak jak przypuszczaliśmy, zespół z Leoncina postawił faworytowi bardzo trudne warunki, mimo tego, że tym razem Dream Team zaczął bardzo dobrze. W piątej minucie trafił Marcin Świderski. Po początkowym okresie przewagi Dream Teamu mecz się wyrównał, czego skutkiem była bramka na 1-1 autorstwa Piotra Malczewskiego. Do przerwy na tablicy wyników widniał więc wynik remisowy. Na gola rozstrzygającego musieliśmy czekać do ostatnich sekund. Bohaterem DT został Bartek Trojnacki, który skutecznie wykończył akcję Łukasza Zalewskiego. 20 sekund. Tyle zabrakło Goliatowi, aby urwać punkty jednemu z pretendentów do tytułu.

Na sensację musieliśmy zatem poczekać. Do ostatniego meczu tej niedzieli. Reckitt Benckiser kontra Lotnisko Modlin. Szczerze mówiąc nie przewidywaliśmy tutaj kłopotów RB, tym bardziej, że w swoich wcześniejszych spotkaniach zespół Piotra Kura raczej bez problemów pokonał Deltę i The Naturat. Lotnisko zaś tylko zremisowało z Clubem Garage. Ale przecież właśnie dlatego kochamy ten sport 🙂 Od początku spotkania lepiej prezentowali się zawodnicy z Modlina. Już po 120 sekundach prowadzenie drużynie Michała Rutkowskiego dał Tomasz Borzym. W 8. minucie odpowiedział Sebastian Tabaka, ale za chwilę Lotnisko ponownie było z przodu. Dzięki trafieniu Mateusza Bińka piąty zespół ubiegłego sezonu schodził na przerwę z jednobramkową przewagą. Kiedy w 19. minucie na 3-1 podwyższył Andrzej Słodkowski było jasne, że Lotnisko naprawdę może pokonać RB. Na tego gola zdołał jeszcze odpowiedzieć Damian Matusiak, ale na minutę przed końcem ponownie trafił Tomek Borzym. Sensacja stała się faktem. RB, po serii 11 zwycięstw z rzędu, niespodziewanie ulega Lotnisku 2-4!

RB – Lotnisko Modlin 2:4

Sensacja wisiała na włosku, sensacja stała się faktem ‼Lotnisko Warszawa/Modlin NIESPODZIEWANIE POKONUJE RB Team Soccer 4-2! To pierwsza porażka zespołu Piotr Kur w tym sezonie #NLF! 🔥⚽💪Kapitalne zawody rozegrał Robert Graff. Piłkarski kosmos!

Opublikowany przez EcoWipes Nowodworska Liga Futbolu Niedziela, 24 listopada 2019

Dobrą niedzielę ma za sobą zespół z dolnych rejonów tabeli – Delta. 4 punkty w trzech meczach (w jednym rywalizowali z Reckittem Benckiser) to wynik, który powinien cieszyć zespół Dariusza Chumickiego. 3-3 z coraz lepiej grającą Nową Gwardią i pewne zwycięstwo 6-1 z przeżywającymi kryzys NFZ Presti – te dokonania pozwoliły Delcie na 13. miejsce w tabeli. Należy również wspomnieć o siedmiu punktach Clubu Garage, który na tę chwile wskakuje do grupy mistrzowskiej. Garażowcy pokonali Dzik Team, NFZ Presti i zremisowali z Lotniskiem Modlin. Do piątego Uomo Tigre tracą już tylko dwa punkty!

W następnej kolejce zaroi się od hitów. BKS Wczorajsi zagrają z Uomo Tigre, Dream Team podejmie Lotnisko Modlin, aż w końcu creme de la creme naszych rozgrywek: Dream Team – HOLI Tennis Team. Będzie się działo!