Single Blog Title

This is a single blog caption

Tenisiści nie dali szans Uomo

Po piątej niedzieli EcoWipes NLF już tylko jedna drużyna ma na swoim koncie komplet punktów. Jest to zespół HOLI Tennis Teamu.

Wszyscy ostrzyliśmy sobie zęby na starcie dwóch drużyn, które w tym sezonie nie straciły jeszcze ani jednego punktu. Uomo Tigre kontra HOLI Tennis Team – to niewątpliwie było wydarzenie piątej niedzieli EcoWipes NLF. „Tygrysy” w tym sezonie wzmocnione Marcelem Smardzewskim i Pawłem Puchaczem spisywały się znakomicie. 8 meczów, 8 zwycięstw – taki był bilans zespołu Marcela Pruszkowskiego. Nie jest dla nas zaskoczeniem dobra dyspozycja tenisistów – już w poprzednich sezonach pokazali, że należą do ścisłej czołówki naszych rozgrywek. W tym spotkaniu HOLI potwierdziło swoje mistrzowskie aspiracje praktycznie nie dając żadnych szans zawodnikom Uomo Tigre. Dominacja od pierwszej do ostatniej minuty, sześć zdobytych goli, zero straconych – to było doskonałe spotkanie w wykonaniu tenisistów. Cztery gole dla HOLI zdobył Jacek Nowakowski JR – zdecydowanie najlepszy zawodnik tego meczu. Jacek, między innymi dzięki temu występowi, znalazł się również w naszej „Piątce Kolejki”. Trudno będzie w tym sezonie zatrzymać tenisistów, chociaż przed nimi jeszcze bardzo ciężkie mecze z Dream Teamem i BKS-em Wczorajszymi.

No właśnie, Wczorajsi w niedzielę po raz drugi w tym sezonie podzielili się punktami właśnie w starciu z Uomo Tigre. Co więcej, z tego wyniku wcale nie cieszą się „Tygrysy”. Wyobraźcie sobie, że na 1,5 sekundy przed końcem meczu zespół Marcela Pruszkowskiego prowadził 2-1. Wówczas nieodpowiedzialny faul popełnił Michał Dąbski, a że był to już siódmy faul Uomo, BKS otrzymał przedłużony rzut karny. Do piłki podszedł Kamil Kowalczyk i pokonał Kamila Dąbskiego, chociaż bramkarz Uomo miał tę piłkę „na rękach”. Marcel Pruszkowski i spółka mogą czuć ogromny niedosyt, bo w tym spotkaniu pokazali się z naprawdę bardzo dobrej strony. Szczególnie kontra na 2-1 – palce lizać, perfekcja.

Pasjonująco zapowiada się walka o prawo gry w grupie mistrzowskiej. Dość bezpiecznie wygląda w tej chwili sytuacja Lotniska Modlin, które z dorobkiem 19 punktów zajmuje 5. miejsce w tabeli i ma 6 „oczek” przewagi nad ósmym Clubem Garage. Lotnisko w fantastycznym stylu ograło w niedzielę Południe Czosnów aż 6-1. Tak naprawdę o miejsca 6-8 walczy nadal 7 zespołów. Począwszy od Prestidigitatorów skończywszy na Rookies. To właśnie drużyna Kuby Nowakowskiego w ostatnią niedzielę zrobiła duży krok w stronę grupy mistrzowskiej. Najpierw wygrana 3-0 z groźną ostatnio KS Górką, później, być może jedno z najważniejszych zwycięstw w fazie zasadniczej – 3:2 z Rookies. Rookies… zespół, który naprawdę prezentuje miły dla oka futbol, jednak po 10 meczach uzbierał tylko 9 „oczek”. Trzeba jednak zauważyć, że za zawodnikami Michała Lewandowskiego praktycznie wszystkie najtrudniejsze spotkania. Jeśli Rookies w pozostałych 5 meczach zdobędą komplet punktów to kto wie…

Komplet wyników piątej niedzieli EcoWipes NLF:
Uomo Tigre – HOLI Tennis Team 0:6
BKS Wczorajsi – Goliat Leoncin 6:0
HOLI Tennis Team – Club Garage 6:1
Uomo Tigre – BKS Wczorajsi 2:2
Goliat Leoncin – Club Garage 3:3
Prestidigitatorzy – KS Górka 3:0
Reckitt Benckiser – Rookies 1:3
KS Górka – Wisła Zakroczym 4:2
Prestidigitatorzy – Rookies 3:2
Reckitt Benckiser – Wisła Zakroczym 2:8
UKS Południe Czosnów – Lotnisko Modlin 1:6
SF Kępa Team – Extra Size Boys 7:0
Delta – UKS Południe Czosnów 3:6
Lotnisko Modlin – Extra Size Boys 4:2
SF Kępa Team – Delta 7:4